TRIK PROJEKT, ul. Gen. Andersa 41, 42-400 Zawiercie

tel. 535 027 028

biuro@oczyszczalnia.slask.pl

FB

Oczyszczalnia Kingspan BioFicient dla wspólnoty

Poproś o wycenę

Przydomowa biologiczna oczyszczalnie ścieków KINGSPAN BioFicient/Biopura pracuje w nowoczesnej technologii złoża fluidalnego. Zastosowanie dwóch bioreaktorów zapewnia bardzo wysoką skuteczność przy zachowaniu małych gabarytów oraz niskich kosztów eksploatacji. Instalacja umożliwia osiągnięcie wysokich parametrów oczyszczania także przy nierównomiernym zrzucie ścieków. Monolityczny zbiornik posiada cztery komory - osadnik wstępny, dwa bioreaktory oraz osadnik wtórny. Wykonany jest z odpornego na działanie agresywnego środowiska polietylenu, natomiast ożebrowana konstrukcja gwarantuje odporność na działanie sił gruntowych oraz gwarantuje odpowiednie zakotwienie. Oczyszczony ściek możemy rozsączyć w gruncie poprzez drenaż lub studnię chłonną lub też odprowadzić, po uzyskaniu niezbędnych zezwoleń, do wód powierzchniowych takich jak rowy, rzeki, stawy, jeziora. BioFicient dzięki niewielkim wymiarom (120x200 cm) i niskiemu profilowi sprawdzi się wszedzie tam, gdzie ograniczeniami są niewielka ilość miejsca na działce oraz wysoki poziom wód gruntowych.

Oczyszczalnia biologiczna KINGSPAN BioFicient Oczyszczalnia biologiczna KINGSPAN BioFicient

Jak działa oczyszczalnia BioFicient/Biopura

Ścieki surowe grawitacyjnie dopływają do osadnika wstępnego, w którym następuje redukcja zawiesin poprzez sedymentację oraz tłuszczy poprzez flotację. W tym miejscu substancje stałe i inne odpady osiadają na dnie zbiornika, gdzie pozostają do czasu usunięcia. Sklarowane w osadniku wstępnym ścieki, przepływają do dwóch reaktorów, gdzie następują procesy tlenowego rozkładu pozostałych zanieczyszczeń. Do każdego z dwóch bioreaktorów powietrze wtłaczane jest przez układ sprężarka-dyfuzor. Umieszczone na dnie dyfuzory mają za zadanie dostarczenie tlenu w postaci drobnych pęcheżyków do złoża biologicznego wykonanego z kształtek. Dzięki zagwarantowaniu warunków tlenowych na kształtkach wytwarza się błona biologiczna (biomasa) składająca się z mikroorganizmów tlenowych oczyszczających ściek.
Przepływ w oczyszczalni jest grawitacyjny. W ostatniej fazie oczyszczania, ściek przepływa przez osadnik wtórny, którego zadaniem jest wyłapanie osadu nadmiernego powstałego w reaktorach. We wcześniej ustalonych odstępach czasu część osadu i oczyszczonego ścieku zawracane są do osadnika wstępnego do dodatkowego oczyszczania. Osadniki wstępny i wtórny powinny być opróżniane z osadu niebiodegradowalnego conajmniej co 12 miesięcy. Ścieki oczyszczone wypływają z oczyszczalni. Mogą one być wprowadzone do cieków lub gruntu za zgodą odpowiednich urzędów. W skład wyposażenia standardowego wchodzi wyposażony zbiornik, właz A15 z tworzywa, sprężarka ze sterowaniem, zabudowa sprężarki oraz elementy linii napowietrzającej. W wersji podstawowej bez nadstawki, możliwość zagłębienia przyłącza to 50-80cm.

Oczyszczalnia biologiczna KINGSPAN BioFicient Oczyszczalnia biologiczna KINGSPAN BioFicient

Estetyka – przydomowa oczyszczalnia zajmuje mało miejsca na działce, a niewielka pokrywa klasy A 15 z tworzywa w kolorze zielonym idealnie komponuje się z otaczającą roślinnością lub trawnikiem.

Ekonomiczność – oczyszczalnia jest łatwa w transporcie i montażu, nie wymaga ciężkiego sprzętu do posadowienia w wykopie. Praca oczyszczalni wymaga minimum czynności serwisowych (usuwanie osadów raz na 12 miesięcy), a zużycie energii elektrycznej to jedyne 0,52 kWh/d.

Bezpieczeństwo i higiena – BioFicient spełnia normę PN-EN 12566-3+A1:2009 (obowiązująca norma zharmonizowana dla małych oczyszczalni ścieków) oraz posiada znak CE.

Trwałość – monolityczny, bardzo mocny, grubościenny zbiornik z polietylenu wykonany w technologii rotomouldingu przystosowany do głębokiego posadowienia w gruncie. Grube ścianki zbiornika oraz specjalna ożebrowana konstrukcja pozwala na wykonanie przyłączenia rury ze ściekiem nawet na głębokości 150cm od poziomu terenu! Niski profil zbiornika ułatwia i przyspiesza prace instalacyjne nawet przy wysokim poziomie wód gruntowych. Gwarancja na szczelność zbiornika to aż 20 lat!

Oczyszczalnia biologiczna KINGSPAN BioFicient Oczyszczalnia biologiczna KINGSPAN BioFicient Oczyszczalnia biologiczna KINGSPAN BioFicient Oczyszczalnia biologiczna KINGSPAN BioFicient

Na stronie umieszczone są wyłącznie zdjęcia z naszych montaży. KINGSPAN, producent oczyszczalni, wykorzystuje nasze zdjęcia w swoich materiałach reklamowych i prezentacjach.Zalety oczyszczalni BioFicient/Biopura:

 • mała powierzchnia zabudowy,
 • niski profil (na wysoki poziom wód gruntowych)
 • brak filtrów,
 • automatyczna praca
 • brak skomplikowanych czynności obsługowych,
 • opróżnianie z osadów 1x w roku
 • nie wymaga nakładów konserwacyjnych,
 • zapewnia łatwy dostęp podczas prac dozorowych,
 • niskie zużycie energii
 • ściek oczyszczony /woda/ może być zrzucany do rzeki, stawu itp.
 • brak konieczności dawkowania biopreparatów (nie dotyczy terenów aglomeracji)
 • brak wrażliwośi na śmieci w ściekach,
 • wysoka skuteczność potwierdzona badaniami zgodnie z PN-EN:12566-3+A1:2009
 • tania i szybka instalacja,
 • gwarancaja: zbiornik - 20 lat, wyposażenie 2 lata,
 • atrakcyjna cena,

Wyposażenie dodatkowe

 • nadbudowa włazu,
 • opcjonalna szafka na sterownik
 • zintegrowana przepompownia.

Dostępne modele oczyszczalni

BioFicient 10 - dla 10 osób, wydajność 1,5 m3/d
BioFicient 12 - dla 12 osób, wydajność 1,8 m3/d
BioFicient 18 - dla 18 osób, wydajność 2,7 m3/d
BioFicient 25 - dla 25 osób, wydajność 3,75 m3/d

Oczyszczalnia biologiczna KINGSPAN BioDisc BA

Na stronie umieszczone są wyłącznie zdjęcia z naszych montaży.